Ana Sayfa

  İlgi Alanları;

  Ailesiyle her ortamda beraber, onların yanında olmak en mutlu olduğu anlardır ve bir yaşam tarzıdır. Nerde, ne zaman olursa olsun aynı ortamı ortak yaşamak arzusudur.

  Tarihi araştırmalar yapmak, araştırmalarıyla ilgili, milli ve manevi konularda düzenli kitap okumak, projeler oluşturmak, doğayla iç içe olmak, doğada antrenmanlar yapmak, ata binmek, ok atmak hem eğlencesi hem de yaşamının bir parçasıdır.

   Allah'ın evrensel yasalarına (Fıtratullah) evrensel akılla uyum sağlamak, uyumsuz yönlerini budamakla mücadele eden bir yaşamı söz konusudur. Yaşamını zekayla değil, akılla yönlendirmeye çalışan, ilişkilerini akıl üzerine oturtmaya gayret eden, duygusal veya taassuba varan yönlerini terk etmek için kendisiyle ciddi mücadele eden bir hayat tarzı vardır.

    Kısacası Nihat YİĞİT kendisiyle savaşan bir savaşçıdır. Onun için savaşçının yolu budur ve bu yolun öğrencisi olarak ölmek de arzusudur. Ustayım ve biliyorum diyen ancak cahildir. Çünkü bilinmeyenler, insanın bildiklerinden daima önde olacaktır.

   İlgi alanlarından bir diğeri sinemadır. Sinema geçmişi olan Nihat YİĞİT, önemli projeler hazırlamış, gerçekleşmesi için çabalamış, görüşmeler yapmış ama şu ana kadar gerçekleştirememiştir. Çünkü Nihat Yiğit, mesaj içeriğiyle, aksiyonuyla, didaktik (öğretici) boyutuyla nesillere aktarılacak, sadece ülke içi değil, ülke dışında da kulvarındakilerle yarışacak yüksek hedefe sahip bir eser peşindedir. Ancak böyle hedefi olan yapımcılarla henüz karşılaşmamıştır. Sanırız maalesef, onu Hollywood yapımcıları anlar. Oralara ulaşmak içinde ayrı bir uğraş, farklı yöntemlerle yürümek gerekiyor. Mokan, Karahanlı, Kimmeryalı ve Sayokan'ı anlatan Sayokan film projeleri hazır bir şekilde beklemektedir.